MINI POCKET BIKE

wszystko o mini bike i skuterach


#1 2011-01-22 01:15:36

 magik

Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 39
Punktów :   

Jaki skuter wybrać i na co zwracać uwagę przy kupnie

Witam wszystkich użytkowników którzy chcą w niedalekiej przyszłości kupić skuter lub inne moto. Opiszę tu najważniejsze rzeczy na jakie zwrócić uwagę przy kupnie naszego wymarzonego moto.

1. Przede wszystkim sprawdzić czy nr ramy zgadzają się z dowodem rejestracyjnym.
2. Czy w moto wszystko działa (światła, klakson, hamulce itd.) po czym warto przeprowadzić oględziny plastików z grubsza czy nie było coś robione lub nie był bity.
3. Podczas jazdy próbnej rozpędzić się do 50km/h i puścić kierownicy. Jeżeli motorek będzie zaczynał sam z siebie uciekać w prawo lub lewo to może znaczyć że jest skrzywiona rama np. po wypadku. W tym momencie należało by się udać do warsztatu żeby mechanik sprawdził to fachowym okiem. Jeżeli okaże się że był bity można sobie już odpuścić takie moto.
4. Najlepiej kupić pojazd nietuningowany. Ponieważ jak wiadomo tuning wysila większość elementów pojazdu i męczy silnik. Jeżeli kupimy taki pojazd możemy liczyć się z tym że długo możemy nie pojeździć. Tuningowane pojazdy kupujemy tylko wtedy kiedy mamy dużą pewność że nie był katowany silnik.

Mam nadzieje że opisałem najważniejsze rzeczy. Jak czegoś zapomniałem to proszę mnie poprawić.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hullcityafc.pun.pl www.fifa08.pun.pl www.freerunning.pun.pl www.rzeczpospolita.pun.pl www.gildiadeinarain.pun.pl